5 Star Office Staples 23/8 (Pack of 1000)
Product Code:
FS920233
Pack Of
1
5 StarT Office Staples are made from galvanised steel wire with a chiselled point for better insertion and reduces jamming and deformation.
- General
- 5 StarT Office Staples are made from galvanised steel wire with a chiselled point for better insertion and reduces jamming and deformation.
| Colour | Silver |
| Material | Galvanised steel wire |
| Weight | 79g |
| Staple Size | 23/8mm |
| Type | Staples |
| Manufacturer | Spicers |
| Brand | 5 Star office |
| On Promotion | No |
| Dimensions | 80x70x10mm |
| Contents | 1000 |
| Warranty | 1 Year |
| Heavy Duty | Yes |
| For Stapling | Up to 40 sheets |
| Staple Name | 23/8 |
×