Q-Connect Mesh Magazine File Iron Silver KF00845
Product Code:
KF00845
Pack Of
1
This Q-Connect magazine file is ideal for desktop organisation of company literature, magazines, catalogues and directories. The durable mesh magazine file comes in silver and measures W80 x D260 x H335mm.
- General
- This Q-Connect magazine file is ideal for desktop organisation of company literature, magazines, catalogues and directories. The durable mesh magazine file comes in silver and measures W80 x D260 x H335mm.
| Colour | Silver |
| Number of Compartments | 1 |
| Material | Metal |
| Weight | 401g |
| Type | Magazine Files |
| Manufacturer | VOW |
| Brand | Q-Connect |
| On Promotion | No |
| Dimensions | 80x260x335mm |
| Contents | 1 x File |
| Warranty | 1 Year |
| Storage For | Magazines catalogues and literature |
| Internal Dimensions | 98x263x303mm |
| Product Type | Book Racks / Mag Files |
| Label Holder | No |
| Assembly Required | No |
| Labels Included | No |
| Country of Origin | China |
| 2019 Irish catalogue page no | 62 |
| 2019 UK catalogue page no | 62 |
| Consumer Logistics Lead Time | 001 |
| Dealer Logistics Lead Time | 001 |
| Depth (mm) | 173 |
| Height (mm) | 94 |
| OEM | KF00845 |
| Pack Contains | 1 |
| Weight (kg) | 0.45 |
| Width (mm) | 172 |
| Nordic Swan (Y/N) | No |
| Colour: Silver |
| Dimensions: W80 x D260 x H335mm |
| Durable and stylish mesh design |
| Ideal for company literature, catalogues, magazines and directories |
| Magazine file for desktop organisation |
×