Home
Leitz White/Anthracite Icon Smart Label Printer-OFFER
Product Code:
LZ10477
Pack Of
1
| Colour | White |
| Weight | 1.27kg |
| Type | Label Writers |
| Manufacturer | Esselte |
| Brand | Leitz |
| Form | Desktop Machine |
| Dimensions | 111x209x129mm |
| Warranty | 2+1 Year Guarantee |
| Connection | Wi-Fi and USB |
| Keyboard | No |
| Print Method | Thermal Printer |
| Print From PC | Yes. App-based |
| Print Speed | Up to 200 labels per minute |
| Print Resolution | Up to 300x600 dpi |
| System Requirements | Windows XP or later Apple iOS 7.0 or later |
| Continuous Labels | Up to 910mm possible |
×